سلیمی: هدفم رسیدن به تیم ملی است

زمان : پنجشنبه 14 فروردين 1399

19262


به گزارش "زنوزی کلاب" و به نقل از "ایلنا" ، ایمان سلیمی، مدافع جوان تراکتورسازی در لیگ نوزدهم هم مثل فصل گذشته عملکرد درخشانی در ترکیب تیمش داشت و در دیدارهایی که در ترکیب تراکتور حضور داشت توانست نمایش قابل قبولی ایفا کند و در کلین‌شیت‌های ابتدای فصل سرخپوشان تبریزی هم نقش انکار ناپذیری داشت. سلیمی توانست با وجود ترافیکی که در پست دفاع میانی در تیم ملی وجود دارد یک اردو هم دعوت شود و امید زیادی دارد این دعوت شدن‌ها در آینده بیشتر شود و لازمه این را موفقیت در تراکتور می‌‌داند. گفتگوی متفاوت او را با ایلنا در سال جدید می‌خوانید:

 

* سال 98 برای تو چطور گذشت؟

شروع سال 98 برای من از لحاظ فوتبالی زیاد خوب نبود. ما سال گذشته شرایط خوبی داشتیم ولی سال 98 که شروع شد آخر فصل نتایج خوبی نگرفتیم و خاطره بدی از این لحاظ برایم رقم خورد که در پایان فصل سعی کردم آن را فراموش کنم و شروع فصل شرایط بهتری رقم بزنم. در کل نسبت به سال‌های قبل برای من سال بهتری بود. در این سال به اردوی تیم ملی هم دعوت شدم که تجربه خوبی برایم بود. در کل از لحاظ فوتبالی برایم تا خوب بوده تا الان و نسبت به گذشته تجربه بیشتری کسب کردم. از طرفی از لحاظ اجتماعی سالی بود که بیشترین خبر تلخ را داشتیم و تعداد بیشماری اتفاق ناراحت کننده رخ داد و خیلی مسائل ذهن مردم را مشغول کرد. من خودم از قشری هستم که دغدغه مردم را درک می‌کنم و خانواده من جزو همین قشر هستند ولی انسان به امید زنده است و باید امیدوار باشیم به آینده تا به امید خدا اتفاقات بهتری رقم بخورد.

 

* در مورد هفته‌های پایان فصل قبل گفتی. فکر می‌کنی امسال هم همان مسائل تکرار شود؟ خیلی‌ها عقیده دارند اختلاف امتیاز پرسپولیس باعث شده آنها از الان قهرمان باشند؟

این حرف را فقط هواداران پرسپولیس می‌زنند. نمی‌دانم با توجه به شرایط موجود چه تصمیمی در مورد ادامه لیگ گرفته می‌شود ولی فوتبالی بخواهیم صحبت کنیم هنوز 9 هفته به پایان لیگ مانده و اتفاقات زیادی ممکن است رقم بخورد. درست است که اختلاف امتیاز زیاد شده ولی توجه کنید که در حساس‌ترین مقطع فصل هستیم و تیم‌ها همه برای برد می‌آیند و چیزی برای از دست دادن ندارند. تیم‌های پایین جدول آخرین تلاش‌هایشان را به کار می‌گیرند تا خودشان را بالا بکشند و در سال‌های قبل هم بارها در این مقطع نتایج دور از انتظاری رقم خورده است و نباید از الان تکلیف قهرمانی را مشخص شده دانست.

 

* از شرایط تراکتور بگو. خیلی‌ها فکر می‌کردند باید یک مربی خارجی مطرح جانشین دنیزلی شود و کسی فکر نمی‌کرد ساکت الهامی ماندگار شود ولی نتایج خوبی کسب کرد.

ساکت الهامی از ابتدای فصل کنار ما بود و اکثر بازیکنان ایرانی که جذب شد با نظر مستقیم او بود و با وجود اینکه در مقطعی از ما جدا بود ولی شناخت خوبی روی تیم داشت. ایشان همیشه اطلاعات خوبی از حریفان دارد و در اختیار ما قرار می‌دهد و به خوبی تیم حریف را آنالیز می‌کند. بلافاصله بعد از روی کار آمدن روی نقاط ضعف تیم کار کرد و ارتباط خوبی هم با مدیریت و مالک باشگاه دارد که به پیشبرد کار کمک می‌کند. جا دارد از آقای زنوزی مالک باشگاه هم تشکر کنم که شرایط خوبی برای تیم فراهم کرده است. در کل ساکت الهامی انگیزه و شور شوقی که برای پیروزی دارد را به تیم منتقل کرده است. هم او به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و هم خودشان در اولین تجربه سرمربیگری نتایج درخشانی گرفته است که به کمک تراکتور می‌آید.

 

* شما شانس خوبی هم در جام حذفی برای قهرمان شدن دارید.

بله. جام حذفی یک مسیر میانبر است که بشود در آن به قهرمانی رسید و سهمیه آسیایی هم گرفت. تراکتور شایسته حضور در لیگ قهرمانان است و هروقت در این تورنمنت نبوده جایش خالی بوده است. به هر حال در دیدارهای باقی مانده دیگر حق اشتباه نداریم و چه در لیگ و چه در جام حذفی باید بهترین نتایج ممکن را کسب کنیم و فصل را در بهترین شرایط ممکن به پایان برسانیم.

 

* تراکتور اوایل فصل عملکرد خوبی در خط دفاع داشت و چند کلین شیت پیاپی ثبت شد ولی در ادامه کارتان سخت تر شد. چه اتفاقی افتاد؟

بله ما یک تیم کامل و هماهنگ داشتیم که حاصلش همان عملکرد خوبی بود که گفتید ولی در ادامه محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها باعث شد مدام ترکیب اصلی تغییر کند و بازیکنان پست‌های دیگر به کمک خط دفاع بیایند و همین جابجایی مداوم و عدم هماهنگی به تیم ضربه زد ولی خدا را شکر در نیم فصل دوم کمتر این اتفاق افتاد و به روزهای خوب برگشتیم. در کل باید تیم تمرکزش به قدری بالا باشد که با گل خوردن به فکر جبران باشد و اگر حتی 3 گل هم خوردیم بدانیم بازی تمام نشده و فرصت برای برگشت وجود دارد.

 

* از اهداف آینده‌ات بگو. به لژیونر شدن فکر می‌کنی؟

خب طبیعتاً هر بازیکنی به دنبال پیشرفت است و من هم اهدافی برای خودم دارم. یکی از اهدافم رسیدن به پیراهن تیم ملی است و همه تلاشم را می‌کنم تا بازی‌های ملی زیادی در کارنامه داشته باشم و این یک پل به سمت موفقیت‌های دیگر است که در ذهن دارم.

 

* در سال جدید چه کسی را باید ببخشی و از چه کسی باید حلالیت بگیری؟

من چون عادت دارم انتظارم از انسان‌های اطرافم را بالا نبرم معمولاً از دست کسی ناراحت نمی‌شود که بخواهم او را ببخشم. درمورد حلالیت گرفتن هم به هر حال انسان جایز الخطاست و ممکن است من ناخواسته کسی را رنجانده باشم که خودم بی‌خبر باشم و اگر واقعاً اینطور است همینجا از او می‌خواهم من را ببخشد و حلال کند.

 

* اگر 10 سال به عقب برگردی چه اشتباهی داشتی که بخواهی آن را درست کنی؟

اشتباه بخشی از رشد و تجربه آدم است و هرکاری هم که در گذشته انجام دادم چیزی بوده که من را در حال حاضر شکل داده و از اینی که هستم راضی‌ام برای همین چیزی را نمی‌خواهم درست کنم.

 

* 10 سال دیگر دوست داری کجا و در چه موقیعتی باشی؟

سوال سختی است ولی یکی از خواسته‌هایم این است که از لحاظ مالی به قدرت و جایگاهی برسم که بتوانم دست خیلی‌ها را بگیرم و به نیازمندان کمک کنم. در حال حاضر در حد وسعم سعی می‌کنم این کار را انجام دهم ولی دوست دارم در ابعاد بزرگتر باشد.

 

* تا به حال عاشق شدی؟

پاسخی برای این سوال ندارم

 

* خواننده و آهنگ مورد علاقه ات؟

 

رضا صادقی و احسان خواجه امیری را خیلی دوست دارم و اگر بخواهم آهنگ نام ببرم آهنگ نرو از رضا صادقی و 30 سالگی احسان خواجه امیری را انتخاب می‌کنم.

 

* فیلم مورد علاقه؟

فیلم خوب زیاد است ولی من اخراجی‌های یک را خیلی دوست دارم.

 

* اگر فوتبالیست نمی‌شدی دوست داشتی چه شغلی داشته باشی؟

همیشه به جز فوتبال به وکالت علاقه داشتم و فکر می‌کنم اگر فوتبالیست نمی‌شدم یک وکیل خوب بودم.

 

* فکر کن اگر 100 میلیارد تومان یک جا به دستت برسد با آن چکار می‌کنی؟

این همان آرزو و هدفی است که بالاتر در موردش صحبت کردم. اگر این میزان پول به دستم برسد سعی می‌کنم اشتغالزایی کنم و خصوصاً افرادی که مشکل اشتغال دارند و بی سرپرست هستند را دور هم جمع کنم و به آنها کمک کنم.

 

* اگر رئیس جمهور شوی اولین اقدامت چیست؟

هرکسی در این شرایط رئیس جمهور باشد کارش خیلی سخت است. من تخصصی در مورد سیاست ندارم ولی فکر می‌کنم باید روابطمان را با دنیا بهتر کنیم و اینکه به درد دل مردم بیشتر گوش دهیم و ببینیم مشکلشان چیست و چطور باید برطرفش کنیم.

 

* فرض کن قرار است به انتخاب خودت با چهار آدم معروف به رستوران بروی. دوست داری آن 4 نفر چه کسانی باشند؟

خیلی اهل رستوران رفتن نیستم و اگر قرار باشد به رستوران بروم هم خانواده خودم را به چهره‌های مشهور ترجیح می‌دهم.

 

* اگر خدای نکرده بعد از 120 سال در این دنیا نبودی دوست داری با چه خصوصیتی تو را به یاد بیاورند؟

دوست دارم کسی از من بدی به خاطرش نمانده باشد و هر وقت نام من می‌آید یک لبخند به گوشه لب هرکسی بنشیند.

 

حرف آخر؟

سال نو را به همه هموطنان داخل و خارج از کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم در سال جدید مردم از لحاظ درگیری و دغدغه فکری به پایین ترین سطح برسند و دیگر اتفاقات تلخ را شاهد نباشیم و ویروس کرونا هم هرچه زودتر تمام شود.


اخبار مرتبط

ارسال نظر


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


بازی بعدی
بازی قبلی
جدول لیگ‌برتر

رتبهتیمبازیهاامتیاز

1پرسپولیس1633

2سپاهان1631

3استقلال1627

4فولاد1626

5آلومنیوم1623

6تراکتور1623

7صنعت نفت آبادان1623

8مس رفسنجان1623

9گل‌گهر1622

10پیکان1621

11نفت م.س1619

12شهرخودرو1619

13سایپا1617

14ذوب آهن1611

15نساجی1610

16ماشین سازی169

نظرسنجی سایت

سایت بایراق را به دوستان تراکتوری خود
معرفی کرده اید؟ مشاهده نتایج
X

نتایج نظرسنجی

نتایج تا به این لحظه بدین شرح است:

بله 68 درصد

خیر 32 درصد

گلـــزنــــان تراکتور
 • 8 گل

  محمد عباسزاده • 2 گل

  حمید بوحمدان 

 • پاسورهای تراکتور
 • 3 پاس

  مسعود شجاعی

 • آهنگ های تراختور
  خبــرنــامـــــه
  با عضویت در خبرنامه ،
  آخرین اخبار سایت را دریافت کنید
  X

  ورود